AHŞAP MUMLUK

En eğlenceli kendin yap projelerinin başında mumluklar geliyor. Çeşit çeşit, renk renk, tür tür onlarca kendin yap mumluğu dolaşıyor etrafta. Bu bizim ikinci mumluk projemiz sayılır belki, Tesisat Borularından Şamdan vardı bir de, takipçiler hatırlayacaktır.

.

Ahşap mumluklara başlamadan önce belirteyim; evinizi yakmayın. Ateş ve ahşabın yan yana gelmesi çok da hoş değil aslında. Bu nedenle proje her ne kadar kolay gibi görünüyor olsa da özen istiyor. Lütfen dikkat edin bu ihtimale, mumlar asla ahşaba yakın olmasın.

.

Başlangıç seviyesinin de altında bir proje sayılır, merhaba projesi gibi. Bu yüzden çok da detaya inmeye gerek yok, ipuçları bölümüne de kalsın biraz. Hadi bakalım.

ZORLUK - SÜRE

Başlangıç seviyesi bir proje. Ahşap ile oynamaya bu proje ile başlayabilirsiniz hatta. Zımpara işi yoksa en fazla 30 dakika sürecektir.

MALİYET

En ucuz projelerden biri. Elinizde diğer projelerden artan ahşabınız ve verniğiniz varsa neredeyse 5 TL gibi bir maliyeti olacak.

GÜRÜLTÜ

Çok az ses olacak, mumlar için gerekli yerleri açarken. Gürültü denemez ona, bu yüzden projeyi komşu dostu seçiyoruz.

MALZEMELER

Ahşap

Mum

Vernik

ALETLER

Freze Ucu

İPUÇLARI

Elinizde sağdan – soldan artmış tahta parçaları varsa bunları da tutkallayıp işkenceye alabilir ve onlardan da mumluk çıkarabilirsiniz. Kütük dilimlerinden, dal parçalarından, kırılan bir kesitten .. onlarca farklı parçadan çıkabilir bu proje.

.

İyi bir matkap ve freze ucu ihtiyacınız olan tek şey ahşap mumluklar için. Hem afili bir dekorasyon ürünü, hem güzel bir hediye, hem hesaplı bir proje. Bu işlere merak salan herkesin başlangıç eserlerinden biri olmalı bu mumluklar.

.

Hazırız, başlayalım.

ADIMLAR

1.
2.
3.
4.

5.

6.

7.
8.
9.

10.

Siz de yaparsanız BURADAN caps yollayın da havamızı bulalım.
Çav
Tags:
Heinz your yapılmamış.

Yorum Ekle