LASTİK SEHPA

Mükemmel bir geri dönüşüm projesi bence, malzeme temini kolay, gerekli alet sayısı az, sessiz, hızlı, afili. Daha ne olsun?

.

Üstelik biraz sizin yaratıcılığınıza da kalmış. İstediğin bir şekli çıkarabilirsiniz halatı sararken. Farklı renkler, farklı desenler, müthiş. Yine seçeceğiniz lastiğe göre önünüzde onlarca farklı model var. Şimdiye kadar burada yer alan en özgür proje bu sanırım.

.

Çok uzatmadan geçiyorum adımlara ama önce bir ricam var; söylediğim gibi onlarca farklı türü çıkabilir bu projenin, bu yüzden görmek isterim. Lütfen yazı altında bulunan form ile kendi yaptığınız projeleri gönderin, neler oluyormuş bakalım.

.

Benim yaptığım en güzeli oldu elbette.

Şöyle ki;

ZORLUK - SÜRE

Başlangıç seviyesi bir proje. Yapıştırıcıyı yeterli miktarda kullanmak püf noktası. Biraz da el becerisi ister. En fazla 2 saatinizi alacaktır, kuruyacak sonra.

MALİYET

Lastikcilere gidebilecek vaktiniz ve taşıyabilecek aracınız varsa eski bir lastik aldığınızı varsayabiliriz, halat, yapıştırıcı falan da dahil en fazla 30 -65 TL arasında olacaktır o halde maliyeti. Lastiği sıfır sipariş ederseniz +50 TL daha diyelim.

GÜRÜLTÜ

Hiç gürültü yok, komşu dostu.

ALETLER VE MALZEMELER

1 adet Otomobil Lastiği (Kamyon lastiği falan da olur daha büyük bir şey isterseniz.)

Lastik boşluğu ölçüsünde kontrplak

10 metre Jüt Halat (Kamyon lastiğinden yapacaksan hesabını sen yapmalısın Gökhan.)

8 adet Çivi ya da Vida

Bosch Gluepen (Opsiyonel)

Dekupaj Testeresi (Opsiyonel)

Matkap (Opsiyonel)

Fırça

Makas

Tornavida ya da Çekiç

İPUÇLARI

Eski bir lastik bulabilirseniz her şey çok daha güzel olur. Çünkü gerçekten hem müthiş bir geri dönüşüm projesi olur hem de çok daha ucuza çıkabilirsiniz işin içinden. Lastikciler genelde eski lastikler için para istemiyorlar, otomobil lastiği için geçerli tabi bu söylediğim. Kamyon lastiği olursa da en fazla 10 TL falan verirsiniz gibi geliyor bana.

.

Olmuyorsa çok kafaya takmamak gerek ama. Misal şu var, verin siparişi, evinize kadar gelsin.

.

Jüt halat bir çok farklı şekilde satılıyor, yine beğendiğiniz kalınlıkta alabilirsiniz. İnternetten de sipariş vermek mümkün, sizin için aramayı yaptım da geldim.

.

Yapıştırma işi için ben Bosch Gluepen kullandım, çok pratik ve temiz oluyor. Şart değil ama, silikonla da yapıştırabilirsiniz. Kontrplakları da ben kestim ama aldığınız yerde kestirip eve getirebilirsiniz siz. Ne kadarını siz yapmak istiyorsunuz – ne kadarını hazır alacaksınız ona karar vermeniz lazım. Ben yapabildiğim her şeyi kendim yapmak istediğim için evde kestim.

.

Hadi bakalım!

ADIMLAR

1.Kontrplakları ben evde kestim söylediğim gibi. O adımları atlıyorum şimdilik, hazır aldığınızı düşünerek devam ediyorum, çünkü onlar hazır değil henüz. Vidaların yerlerini açarak başlayalım. Çivi – Çekiç kullanarak çakabilirsiniz de lastiğe. Ben matkap ile yerlerini açıp vidaladım. Çünkü her zaman olduğu gibi daha havalı olanı yapmak zorundayım.

Hazırlanıyor ...0

Siz de yaparsanız ŞURADAN bi’ caps yollayın da havamızı bulalım.
Çav
Tags:
3 Yorumlar
 • Mustafa Hazırcı

  19 Ağustos 2016 at 11:18 Cevapla

  Neden yarıda kalmış ki? Devamını da anlataydınız hoş olmaz mıydı?

 • Lastik Kapında

  15 Aralık 2016 at 15:40 Cevapla

  Bilgiler için teşekkür ederim…

 • Özge

  23 Nisan 2017 at 17:09 Cevapla

  Tam iki sene önce bugün yazmaya başlamışsın ama yarım kalmış. Çok beğendim sayfanızı. Benim için çok da ilham kaynağı oldunuz. Ancak çoğu fotoğrafı göremedim. Sayfanızı tekrar ele alıp tamamlarsanız ve yeni projelerinizi de eklerseniz çok sevinirim. Hem ben de size yaptıklarımı gönderirim. İyi günler :)

Yorum Ekle